Skąd się wziął "Zagubiony Travolta"?

Jest już w gifach, fotach i na YT. Gdzie jeszcze nie był zagubiony... Tam za chwilę będzie... Skąd się wziął ten cały "hype" na Travoltę w necie i jak to jest, że już wszyscy mogą go animować? 
A więc to tak:
Fragment sceny z amerykańskiej czarnej komedii Pulp Fction (w którym Vincent Vega (John Travolta) słyszy przez intercom Mię Wallace (Uma Thurman) i rozgląda się zagubiony, bo nie wie skąd dochodzi jej głos) po raz pierwszy został udostępniony na portalu Imgur 17 listopada 2012 roku przez użytkownika o pseudonimie "karmafrappuccio".
Z informacji, które udało mi się znaleźć wynika, że Travolta "ruszył do akcji" 6 listopada br. kiedy to użytkownik z portalu Imgur umieścił gifa, na którym Travolta jest zagubiony w sklepie z zabawkami. W ciągu 10 dni post zebrał 2.8 miliona odsłon.
Tego samego dnia, ten sam użytkownik (ILikeToWonkaMyWilly) opublikował gifa Travolty na green boxie wraz z tutorialem do samodzielnej kreacji Travolty przy pomocy oprogramowania Sony Vegas Pro. Jest tutaj: Zagubiony Travolta tutorial
Następnego dnia ktoś opublikował gif z Travoltą informujący, że lekcje są odwołane. W ciągu 9 dni 870 tys ludzi obejrzało post.
8 listopada Pojawił się filmik "Return of Confused Travolta" oparty na filmie "Gwiezdne Wojny - Powrót Jedi" w jednym z odcinków serii motywacyjnych filmików aktora, który się nazywa Shia LaBeouf
a potem to już poleciało... Moje ulubione to:a tu kompilacja wideo:
moje info na szybko ogarnęłam ze strony http://knowyourmeme.com/memes/confused-travolta
Jeśli pojawiły się nieścisłości to ich wina, jeśli błędy w tłumaczeniu czy pisowni, to z pewnością wkrótce poprawie.
THANK YOU

Komentarze

Popularne posty