Metafizyka to kobieta, która tyka

Dziś w Paryżu o godzinie 17.00 rozpoczyna się Ramowa konwencja Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu (angUnited Nations Framework Convention on Climate Change – UNFCCC lub FCCC) -  COP 21 lub inaczej CMP 11 (to dwudziesta pierwsza konferencja wogóle, a jedenasta od podpisania w 1997 Protokołu  Kyoto). 
Konferencja ma być w tym roku wydfarzeniem przełomowym głównie dlatego, że po raz pierwszy po 20 latach uczestnicy mają osiągnąć uniwersalne dla wszystkich państw porozumienie dotyczące klimatu. Głównie chodzi o zobowiązanie się krajów członkowskich do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych do takiego poziomu, aby temperatura Ziemi podwyższyła się jedynie o 2*C. Eksperci wątpią czy będzie to możliwe do osiągnięcia, no ale dołożą wszelkich starań aby się udało... Naprawdę wszelkich, już tłumaczę.

Jak zwykle przed tego typu wydarzeniami powstało wiele projektów, które zostały przedstawione publicznie i będą omówione podczas konferencji. Mnie zainteresował ten: "Women's Earth and Climate Action Network seeking "powerful submissions by worldwide women" sharing "stories, struggles, solutions and action plans ... [a] women's climate justice mobilization". 
Ta elektryzująca piosenka i teledysk dodają inspiracji.
Wydaje się, że kobiety nie tylko budzą się do dzialania, ale są wręcz "wyrywane do odpowiedzi"... 

No właśnie - przebudzenie kobiet, łączy się mocno z otwarciem na kwestie metafizyczne. Mianowicie podczas otwarcia konferencji Nicolas Beriot, Sekretarz Generalny Francji ds. Zmian Klimatycznych, zapoda dźwięk, który ma być wspólną wibracją i połączyć kolektywną intencję w sprawie powodzenia całej konwencji.... Urzędnik państwowy zapoda wibrację! Nieźle, co? 

Swój wkład ma też młodzież, której najbardziej barwnym reprezentantem jest 15-letni aktywista i raper z Kaliforni - Xiuhtezcatl Martinez, którego ogromna inteligencja i zaangażowanie robią powalające wrażenie.
Ponadto powstała aplikacja, dzięki której każdy człowiek na świecie może połączyć się do tego wydarzenia "LIVE", odebrać wibrację i wspierać konwencję własną medytacją czy modlitwą: amplifield.com . I'm in! :D
Więcej w kolejnych postach. Zapraszam do lajka na fejsiku :)

PS1. Dlaczego Konferencja ma miejsce w Paryżu? Francja została wybrana dlatego, że jest najbardziej ambitnym krajem w dziedzinie ekologii. Na stronie ambasady francuskiej  czytamy: 
Francja uruchomiła proces zmian polityki ekologicznej i energetycznej mając za cel znaczące ograniczenie emisji dwutlenku węgla. Co do emisji gazów cieplarnianych, Francja już teraz plasuje się wśród krajów rozwiniętych o najniższym poziomie emisji liczonej na głowę mieszkańca. Kraj ten ściśle współpracuje z krajami rozwijającymi się poprzez pomoc rozwojową, chcąc w ten sposób wesprzeć przechodzenie tych krajów na tzw. gospodarkę niskowęglową.Francja, w ramach Unii Europejskiej, broni ambitnego zamierzenia, jakim jest uzyskanie spadku o 40% emisji gazów cieplarniach do 2030 roku, a następnie o 60% do roku 2040 (w stosunku do roku 1990), tak by Unia Europejska utrzymała ambitne i modelowe wysiłki w tym zakresie. Właśnie ze względu na swe doświadczenie i ambicje, Francja została wyznaczona na gospodarza szczytu COP21 w 2015 roku.
PS2. Realizację postanowień konwencji koordynuje Sekretariat UNFCCC, którego siedziba mieści się w Bonn. 17 maja 2010 na sekretarzem generalnym UNFCCC została Christiana Figueres, obywatelka Kostaryki, która zastąpiła na tym stanowisku Holendra, Yvo de Boera.

Komentarze

Popularne posty