I Ty też, Kobieto! COP 21 Tribute


Czy wiecie, że to od kobiet zależy 85% domowych zakupów? Jeżeli 1 milion kobiet zacznie dokonywać lepszych wyborów to zobaczycie do jak dużej zmiany to doprowadzi - piszą założycielki australijskiej organizacji 1 Million Kobiet, która wzywa kobiety do działania i podpowiada kolejne, zaskakująco proste zmiany codziennego życia, prowadzące do zmniejszenia emisji CO2 do atmosfery.
Gdyby każda kobieta zmniejszyła emisję dwutlenku węgla do atmosfery o 1 tonę rocznie to da to 1 milion ton - ekwiwalent 5 milionów drzew! Można tego dokonać poprzez praktyczne działania w życiu codziennym, mające na celu zmniejszenie skażenia środowiska, zredukowanie śmieci, oszczędność energii we własnym zakresie. Prosta aplikacja na stronie organizacji 1 Million Women przelicza nasze dokonania na kilogramy i pokazuje na bieżąco jakie robimy postępy. Codzienne porady i informacje na facebooku inspirują, a kampanie zataczają coraz szersze kręgi.


Organizację stworzyła w 2009 grupa koleżanek. Zaczęło się od rozmowy przy herbacie: "a co by było gdyby nasze codzienne wybory działały na korzyść naszej planety i kolejnych pokoleń?”. I tak się zaczęła praca u podstaw. 1 Million Women zyskała światowy rozgłos przy okazji światowej Konferencji Klimatycznej COP21 w 2015 roku. Na dzień dzisiejszy na stronie zarejestrowało się 343,832 osoby. Celem jest 1 milion, do czego zagrzewa porywający hymn „You’re the voice”, w którym biorą udział kobiety z całego świata. Jedną z nich jestem ja. Gorąco polecam!

Można, a nawet trzeba zapalać kolejne osoby do działania poprzez publikację fotki lub filmiku z hasztagiem #IMTHEVOICE. Można też przesłać foto czy wideo wprost do organizacji na adres bronte@1millionwomen.com.au, a zostanie opublikowane na stronie akcji. 
Czym jest 1 Million Women - tu przetłumaczyłam notkę ze strony

Komentarze

Popularne posty