I Ty też, Kobieto! COP 21 Tribute

"Czy wiecie, że to od kobiet zależy 85% domowych zakupów? Jeżeli 1 milion kobiet zacznie dokonywać lepszych wyborów to zobaczycie do jak dużej zmiany to doprowadzi" - piszą autorki organizacji 1 Million Kobiet., która wzywa kobiety do działania i prowadzi krok po kroku przez kolejne, zaskakująco proste, zmiany codziennego życia, które prowadzą do zmniejszenia emisji CO2 do atmosfery.
Kobiety są wzywane do działania przy okazji najważniejszej w historii Konferencji Klimatycznej 2015, która ma skłonić 196 państw członkowskich ONZ między innymi do podpisania wspólnej deklaracji mającej na celu ograniczyć efekt cieplarniany do 2 stopni Celsjusza - łatwo ponoć nie będzie więc potrzeba też nas.
"Gdyby każda kobieta zmniejszyła emisję dwutlenku węgla do atmosfery o 1 tonę rocznie to da to 1 milion ton rocznie mniej, a to równa się życiu 5 milionów drzew! Prosta aplikacja na stronie organizacji 1 Million Women jest wręcz fascynującym narzędziem, które przelicza nasze dokonania na kilogramy i pokazuje na bieżąco jakie robimy postępy. Ja już mam konto, a Ty?
Z okazji COP 21 powstał też poruszający hymn, do którego każda z nas może się dołączyć poprzez podpisanie się na stronie tutaj
Można, a nawet trzeba zapalać kolejne osoby do działania poprzez publikację fotki lub filmiku z hasztagiem #IMTHEVOICE. Można też przesłać foto czy wideo wprost do organizacji na adres bronte@1millionwomen.com.au, a zostanie opublikowane na stronie akcji. 
Czym jest 1 Million Women - tu przetłumaczyłam notkę ze strony

"Organizacja 1 Million Women powstała w 2009 roku i jest ruchem kobbiet i dziewcząt, mającym na celu transformację społeczeństwa poprzez praktyczne działania w życiu codziennym, mające na celu zmniejszenie skażenia środowiska, zredukowanie śmieci, oszczędność energii we własnym zakresie.

Członkinie organizacji starają się wpłynąć na zmianę klimatu poprzez sposób życia - podejmowanie świadomych, codziennych decyzji - dla dobra planety i siebie samych.

Historia "1 Million Women" zaczęła się od rozmowy przy herbacie dwóch koleżanek, które zastanawiały się jak żyją i wydają pieniądze: "a co by było gdyby nasze codzienne wybory działały na korzyść naszej planety i kolejnych pokoleń?"

Czy wiecie, że to od kobiet zależy 85% domowych zakupów? Jeżeli 1 milion kobiet zacznie dokonywać lepszych wyborów to zobaczcie do jak dużej zmiany to doprowadzi.

Nasz cel:
Jeżeli wszystkie będziemy zużywać mało dwutlenku węgla, to robimy pierwszy krok żeby zainspirować milion kobiet żeby zaczęły działać w stronę zmiany i też zmniejszać, w życiu codziennym, zużycie dwutlenku węgla, który jest głównym sprawcą efektu cieplarnianego.

Gdyby milion kobiet zmniejszyło zużywanie węgla o jedną tonę każda, to dałoby to milion ton dwutlenku węgla, a to równa się 5 milionów drzew.

Na stronie internetowej ruchu 1 Million Women będzie można otrzymać dokładne wskazówki jak każda z nas będzie mogła zmniejszyć ilość emisji dwutlenku węgla do atmosfery.


Proponujemy wam żeby każda z was zaczeła od celu, aby zmniejszyć codzienne zużycie dwutlenku węgla właśnie o 1 tonę rocznie.

To bardzo łatwe! Będziecie zaskoczone jakie to proste  i bardzo szybko uda wam się zmniejszyć emisję o 2 tony lub więcej.

Pokażemy wam krok po kroku i pokażemy jak zrobić własną tablicę umożliwiającą wam śledzenie własnych postępów.

Komentarze

Popularne posty