Film: Quentin Jones - styl to filozofia


Jest super utalentowana, piękna i zarabia super kasę, bo robi rzeczy dla super znanych marek. Jak się okazuje Quentin Jones jest jeszcze do tego super mega mądra, bo skończyła Cambridge! 
Quentin Jones na codzień jest modelką, ilustratorką i twórczynią filmową. Na Cambridge skończyła filozofię, potem zafascynowała ją animacja, więc zaczęła studiować ilustrację na londyńskiej uczelni Central Saint Martins. 
Bardzo szybko jej oryginalne i wyraziste, kolażowe animacje wywołały ogromne zamiewszanie w świecie mody, a zlecenia posypały się jak grzyby po deszczu. Quentin zrobiła filmy reklamowe dla takich marek jak Chanel, Marc by Mark Jacobs, Louis Vuitton, Kenzo, Victoria Becham, Holly Fulton, Tibi, czy na Fashion Week.
"Kiedy zaczęłam studiować ilustrację, wiedziałam, że nie odniosę sukcesu używając delikatnych kolorowych ilustracji, w stylu kredek ołówkowych, które były wtedy popularne. Zaczęłam więc drzeć papier i swobodnie chlapać farbą. Myślę, że to jest tak samo jak z filozofią, należy szukać własnego rozwiązania wobec tych ustanowionych. Obie dziedziny dotyczą rozwiązywania problemów."
Quentin w wywiadach mówi, że kamera dodaje jej siły, ale nie uważa się za feministkę. Jej zdaniem płeć nigdy jej nie ograniczła, jednak przyznaje, że bardzo lubi podziwiać twórcze kobiety.
Najnowsze produkcje Quentin to teledysk dla Miley Cyrus i filmik dla portalu kulturalnego NOWNESS. Bardzo fajne kawałki oba, super, zwłaszcza, że Miley nie śpiewa w swoim kawałku, hehe.
Jeśli chcesz zobaczyć rozmowę z Quentin to zobacz te3 wywiady. Konkretna z niej laska. Dobrze się wstrzeliła w modę.


Podobał Ci się temat, zalajkuj. Będzie mi nie tylko miło, ale też będę wiedziała które tematy rozwijać. Dziękuję za uwagę, :)

źródła:
http://fashion.telegraph.co.uk
www.google.com

Żeby było wesoło i kolorowo - lajkuj fanpejdża natychmiastowo! 

Komentarze

Popularne posty