Polski Leń - nowy brand modowy

Pisać się przestało (co złego to nie ja tylko "się" ;))... ale, ale.... nie na rzecz zwykłego leniuchowania! Powstał LEŃ. Prawdziwy, POLSKI LEŃ:
Skąd pomysł? 
Gdy w 2008 roku zrobiłam kolekcję lnianych koszul z 15 wieku ("Dobra Moc # 7 http://www.youtube.com/watch?v=6G9sW_hPtok) - w głowie pojawiło mi się marzenie, aby stworzyć lniane bluzy z kapturami... połączyć nowoczesny krój z tradycyjnym materiałem.... Chodziło o wykreowanie urban style, ale jednocześnie ciucha uniwersalnego, nadającego się na wakacje i wieczorne eleganckie wyjścia.... Potrzeba było 5 lat by pojawiła się okazja urzeczywistnienia tego marzenia.... i udało się. Marzenia są po to, aby je spełniać. Powstała kolekcja bluz... a także sukienka z "kominem" i lniana wersja jednej z sukienek Marylin Monroe. 
Myślę jednak o skupieniu się na mężczyznach, którzy potrzebują dobrych, uniwersalnych ubrań. Tak więc "Polski Leń" to ubrania tworzone z sercem i myślą o facetach... 
Inauguracja marki miała miejsce w Galerii Kordegarda. Pokaz odbył się w formie happeningu. 
Otóż chodziło o przedstawienie świata mody jako świata artystów, a zamieszania, które zazwyczaj odbywa się za kulisami pokazów, jako spektaklu. Tak więc w przestrzeni galeryjnej zaaranżowany był "backstage", a wybieg znajdował się przed budynkiem galerii. Goście mogli oglądać przygotowujących się do pokazu modeli oraz wizażystki przy pracy. Udało się gotowych modeli przebrać niepostrzeżenie tak, aby kolekcja ubrań została przedstawiona jako kolejny etap wydarzenia. Widzowie mieli możliwość dołączać do działań zespołu. Wkrótce film, a tymczasem kilka fotek by Tomasz Waszczeniuk - Reaktor - Laboratorium Rzeźby (www.facebook.com/LaboratoriumRzezby)

Wkrótce film, a tymczasem kilka fotek by Tomasz Waszczeniuk - Reaktor - Laboratorium Rzeźby (www.facebook.com/LaboratoriumRzezby)

Podziekowania:

Marta Czyż (Kordegarda)
Nadzieja Rudzka (Kordegarda)
Arkadiusz Cichy (Kordegarda)

Ekipa Reaktor - Laboratorium Rzeźby - www.facebook.com/LaboratoriumRzezby
Ania Zalewska
Jan Augustin
Przemek Pietrzak
Wojtek Chmielewski
Paweł Chmielewski

Paulina Tomaszewska 
Magdalena Kęsik (Kordegarda)
Krystyna Fiszer
a także:
Agata Piasecka
Agata
Zibi
Natalia Wrona (wielka nieobecna ;))

Henry Lee (muzyka)

Andrzej Wąsik (plakat)
Studio Jarteks - www.jarteks.com.pl

Zapraszam na fanpage: www.facebook.com/Polskilen

Komentarze

Popularne posty