Art Coaching z Judy Turan

Piątkowe spotkanie z Judytą Turan - aktorką i certyfikowanym  COACHEM ICC. Pogadałyśmy o nowej, przeciekawej pasji Judy czyli coachingu i cyknęłyśmy sobie kilka fotek na instagrama, a co! ;)))....
W dzisiejszych czasach wszyscy jesteśmy artystami - przedstawiamy swoją radosną twórczość na youtubie, vimeo, instagramie, facebooku czy blogu ;) Jednak część z nas odczuwa pasję i powołanie, aby zajmować się tym zawodowo i zająć ważną pozycję na rynku. Świetnie! Tylko dlaczego tak ciężko to osiągnąć?   
Judy:
"W szkołach artystycznych nie uczy się myślenia projektowego i przyszłościowego. Jako artyści nie zadajemy sobie najistotniejszych pytań - co chcę osiągnąć, kiedy i po czym poznam, że udało mi się to osiągnąć. Artyści nie myślą o sobie w kategoriach biznesowych - nie traktują siebie jako produkt, przez co są bardziej narażeni na krytykę, a z czasem stają się sfrustrowani i nieefektywni w działaniu.... Odpowiedzią na tę tendencję jest ART COACHING. Jest to autorski program stworzony przez Małgorzatę Marczewską, moją mentorkę, w celu uzupełnienia luki w nauczaniu na uczelniach artystycznych."
COACHING - dla tych, którzy nie wiedzą - to są metody wspierania ludzi w rozwoju osobistym i zawodowym. ART COACHING zajmuje się prowadzeniem artystów i twórców czyli osób pracujących z własnymi emocjami i wrażliwością.

Judy:
"Postanowiłam się zająć Art Coachingiem ponieważ zaliczam się do grona twórców i rozwój zawodowy moich współtowarzyszy jest dla mnie istotny.
W Stanach Zjednoczonych każda gwiazda hollywood ma swojego coacha. Dlaczego? Ponieważ artysta potrzebuje kogoś z boku, kto poruszy w nim odpowiednie "struny", a jednocześnie pomoże mu chronić własną wrażliwość. Artysta bowiem pracuje na własnych emocjach. Art coach podczas coachingu zadaje odpowiednie pytania pozwalające spojrzeć na własny rozwój, czy siebie z innej perspektywy niż dotychczas, dzięki czemu stosunek do własnej kariery może się diametralnie zmienić, a praca nad sobą i swoją karierą okazać się znacznie bardziej efektywna."
Hmmm, a pomyśleć, że nasz rynek jest biedniejszy, że jako Polacy mamy kompleksy (to co zachodnie, zawsze wydaje się lepsze), a do tego jeszcze ta wrażliwość w tworzeniu... To wszystko sprawia, że artyści w Polsce są narażeni na większą nawet niż w USA, batalię psychologiczną.... Jak zdobywać wyższe cele nie walcząc ze światem, a przede wszystkim z samą sobą? Fcuk, życie jest jedno, nie ma czasu na dylematy! 

ART COACH - Judy Turan prowadzi pracę indywidualną z artystami oraz treningi grupowe:
http://www.artcoach.pl/ 
Subskrybujcie mojego bloga, a będziecie oświecani ;)

Komentarze

Popularne posty