SOLONIA CITY - TRUELOVE # 7 - koszulki inspirowane szpitalem psychiatrycznym

TRUELOVE # 7 (7 lights)
Tak blisko i tak daleko od nas znajduje się to miejsce. Miejsce zamknięcia i izolacji, w którym można odnaleźć naprawdę wolnych ludzi. Miejsce, w którym leczy się ze zbyt wielkiej wolności i zbyt genialnych objawień. Szpital psychiatryczny.

Każdy zna kogoś, kto przebywa w szpitalu psychiatrycznym albo sam tam był, właśnie się wybiera - albo tam jest.
JA TAM JESTEM - A TY?


Za sprawą bohaterów, którzy przekraczają granice NORMY, normalność musi być definiowana wciąż na nowo. Okazuje się, że dno nie istnieje, okazuje się, że nie sięgamy nieba. Jedynie granice normalności wciąż się zmieniają. Siedząc w granicach NORMY umieramy ze strachu przed uciekającym gruntem.Twoja bezpieczna NORMA z czasem coraz słabiej znieczula lęk przed życiem. Lęk przed podróżą w nieznane. Lęk przed samym sobą, przed własną siłą i (własnym?) gniewem.


Dlatego toczymy walkę z tym, co obce. Lęk wpędza nas w gonitwę myśli - śmiertelnie paraliżuje umysł i rozkłada ciało. Odbiera wzrok, słuch, a przede wszystkim czucie. To właśnie lęk odcina nam dopływ paliwa dla naszych dusz. Paliwa czystego, pierwotnego, niewyczerpanego. Tym paliwem jest MIŁOŚĆ. 
Jest dla nas problematyczna, dlatego, że poprzez rozwój cywilizacji (praca), emancypację (role), zmianę obyczajów (sex), możliwości spotykania wciąż nowych ludzi, nie ma już określonych norm miłości. Jest stanem emocjonalnym bardzo trudnym do naukowego zdefiniowania. MIŁOŚĆ to coś mistycznego czego istnienia nie da się zanegować (choć zdarzają się tacy) ani naukowo wytłumaczyć. 


TRUELOVE można zrozumieć dwojako - jako PRAWDZIWA MIŁOŚĆ lub UMIŁOWANIE PRAWDY. 

TRUELOVE # 7 - koszulki inspirowane szpitalem psychiatrycznym

JA TAM JESTEM, A TY?

Komentarze

Popularne posty